У зв’язку із поширенням коронавірусу в Україні введено карантин – закрито школи, садочки та університети. Чимало дітей в цей період переходять на дистанційне онлайн-навчання. Освіта у школі, під наглядом педагогів, і навчання вдома, за допомогою онлайн-платформ та курсів, відрізняються за своєю специфікою. В першу чергу, вся відповідальність та організація процесу лягає на плечі батьків.Цей матеріал містить поради, як зробити навчання онлайн ефективним і цікавим як для дітей, так і для батьків.
- Обов'язково дотрумуйтея режиму дня. Організуйте сніданок, вранішні гігієнічні процедури, ранкову гімнастику. Це дисциплінує дитину та допоможе зберегти режим.
- Необхідно сформувати графік занять. Плануйте день разом із дітьми. Обсяг робіт має бути достатнім для засвоєння матеріалу, але не занадто великим, щоб учень з легкістю сприймав інформацію. Ранок – це найоптимальніший час для навчання, але все залежить від особливостей Вашої дитини.
- Слідкуйте за графіком освітнього процесу, не допускайте відставання, адже надолужити прогаяне буде важче.
- Учіть дітей плануванню: на аркуші паперу записуйте обов'язкові справи, які треба виконати.
- Під час виконання завдань важливо кожні 25-30 хв робити короткочасні перерви для виконання зорової гімнастики, випивання склянки води тощо. А кожні 45-60 хв — влаштовувати перерви протягом 10-15 хвилин. Нерухома дитина не навчається, будь-яка нова інформація має закріплюватися рухом.
- На сьогодні в Інтернеті є багато платформ для вивчення як шкільних предметів, так і курсів у сферах, які не розглядаються шкільною програмою. Також, можна знайти відео-уроки, де наочно пояснюються окремі теми та навіть прописані завдання.
- Бажано включати в навчальний час не лише слухання онлайн-лекцій чи виконання завдань на комп’ютері, а й роботу в зошиті, читання книг, створення проектів, спостереження, експериментування.
- Допоможіть вашій дитині, якщо у неї щось не виходить, підтримайте. Ваші заохочення та уважність показують дитині, що ви пишаєтесь її роботою і її зусилля не залишаються непоміченими.
- Пам'ятайте, що вчителі завжди готові поспілкуватися з вами та вашими дітьми в різний спосіб, надати консультацію чи практичну допомогу.
- Звертайте увагу на домашні завдання як навчальний інструмент до самостійності, а не покарання.
"Мозок, добре влаштований, вартий більшого, ніж мозок, добре наповнений" (М . Монтень)
1. Намагайтеся не ходити в гості, не відвідувати громадських місць та уникати великого скупчення людей.
2. Частіше перебувайте на свіжому повітрі.
3. Провітрюйте кімнату, мийте ручки дверей дезінфекційними засобами.
4. Часто мийте руки з милом протягом 20 секунд.
5. Щоденно старайтеся їсти свіжі овочі й фрукти — вітаміни посилюють захисні сили організму.
Пам'ятайте основні правила поведінки під час карантину у зв’язку з епідемією грипу
Джерело: інтернет-ресурси