четвер, 23 квітня 2020 р.

23 квітня - Всесвітній день книги та авторського права

Це свято має на меті сприяти поширювати задоволення від книжкок і читання. Щороку 23 квітня у всьому світі проводять святкування, мета яких — визнати чарівну силу книг, що є зв'язком між минулим і майбутнім, мостом між поколіннями та культурами.
Починаючи з 1995 року, 23 квітня майже у 200 країнах світу святкується Всесвітній день книги і авторського права. Своїм святом цей день вважають автори, видавці, вчителі, бібліотекарі та всі, хто причетний до книжкової справи.  День присвятили книзі щоб підкреслити важливість внеску письменників у життя людства. Йдеться про освіту, саморозвиток, творчість, задоволення. Книжка може зробити людину розумнішою або щасливішою. Але, як висловився Паскаль, кожну книжку треба вміти читати. Правильна література в руках правильного читача у правильний час — це скарб.
Книга - це незамінний носій інформації. Завдяки книгам ми не тільки отримуємо простий і зрозумілий доступ до ідей і знань, моральних і духовних цінностей, ми торкаємося до справжніх творчих досягнень та розумінню краси нашого людства. У світі багатого культурного різноманіття, саме книга є певним вікном у просторі і часі, що відкриває перед нами різні цивілізації і соціальні культури, історичні повороти і неминучий прогрес.


Цікавих фактів про книжки

  • Паперові книжки читаються швидше. Це підтвердив своїм дослідженням Професор Якоб Нільсен, фахівець із комп’ютерів, у 2010 році. Він провів дослідження, та виявив: пропри те, що відсоток читачів електронних книг росте — паперові все ж вдається прочитати швидше, а засвоюються вони мозком простіше.
  • Найпопулярніший у світі автор — письменниця Агата Крісті. Її книги поступаються популярністю лише Біблії.
  • Чим раніше — тим краще. Дослідження довели, що якщо вже в 4 роки привчати дитину до читання — то вона легко буде засвоювати нову інформацію. Якщо ж почати вчитися читати у 6 років — нові знання будуть даватися вже важче.
  • Всього життя не вистачить, щоби прочитати хоча б 1% літератури. Адже, за підрахунком Google, де враховувались художні, публіцистичні та наукові твори, всього їх понад 130 мільйонів!
  • Люди почали читати мовчки тільки в 4 столітті нашої ери. До цього людство завжди читало вголос.
  • 33% американців не прочитали жодної книги після того, як закінчили школу. Хоча в США бібліотек в 7 разів більше, ніж McDonald’s.
  • Нацією, що найбільше часу проводить за книгою, безперечно, вважається Індія. Здивовані? Але саме середньостатистичний індієць проводить по 10,7 годин на тиждень, просто читаючи книгу.
  • Найдорожчою книгою у світі є Массачусетська книга псалмів. Надрукована у 1640 році, вона була продана на аукціоні у 2013 році за 14,2 мільйона доларів.
  • Двадцять шостий президент США Теодор Рузвельт прочитував по одній книзі кожного дня!
  • Найбільша бібліотека в  Україні – Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського, заснована в 1714  році.
«Людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною» В.Сухомлинський

Джерело: інтернет-ресурси

МОН Про закінчення навчального року

Загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня 2020 року – відповідне рішення Уряд ухвалив  22 квітня 2020 року. Всі заклади освіти продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.

“Карантин продовжено, а це означає, що ми маємо бути готові до завершення навчального року дистанційно. МОН надало роз’яснення для всіх закладів освіти та публікує рекомендації на офіційних ресурсах”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

До кінця карантину навчання відбувається лише дистанційно.

Структуру та форму дистанційного навчання визначає педагогічна рада школи, враховуючи освітню програму, навчальний план та особливості кожного закладу і регіону.

Таким чином школа має можливість адаптувати програму до технічних можливостей учнів і вчителів.

В спеціальних закладах освіти, закладах освіти для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, освітній процес також необхідно організовати за допомогою використання дистанційних технологій.
Школа може організувати дистанційне навчання за допомогою поєднання онлайн-занять

  •  через Zoom, Skype, Instagram, Google Hangouts
  • заздалегідь записаних відеоуроків від вчителя чи із зовнішніх освітніх ресурсів
  • завдань для самостійної роботи з подальшою перевіркою
  • безкоштовних вебсервісів та платформ, наприклад, Google Classroom, Moodle, Microsoft Teams
  • перегляду телеуроків проєкту «Всеукраїнська школа онлайн» на українських телеканалах чи YouTube-каналі МОН.

Під час будь-якої форми дистанційного навчання вчитель може робити нотатки про перебіг навчання, зазначати оцінки.

Заповнити класний журнал можна буде після карантину, коли вчителі з учнями повернуться до школи. Якщо є, можна вести електронний журнал.

Підсумкове оцінювання 
Тематичне, семестрове та річне оцінювання може здійснюватися віддалено, із використанням цифрових технологій для всіх учнів, включно з тими, що здобувають освіту за однією з індивідуальних форм (педагогічний патронаж, сімейна (домашня), екстернат).

Підсумкова оцінка за семестр виставляється з урахуванням результатів тематичного оцінювання, отриманих учнями під час дистанційного навчання та до його початку, практичних робіт з навчальних предметів природничого циклу, результатів оцінювання різних видів мовленнєвої діяльності учнів тощо. Якщо з навчального предмета не передбачено тематичних підсумкових робіт, підсумкова оцінка може виставлятися за результатами поточного оцінювання. Учні, які не мають результатів поточного оцінювання з об'єктивних причин, можуть бути оцінені за результатами проведення семестрової контрольної роботи.

Тематичні та семестрові підсумкові роботи, які було проведено в умовах дистанційного навчання під час карантину, записуються в класному журналі без зазначення дати їх проведення.

Річне оцінювання виставляється з урахуванням результатів оцінювання за перший та другий семестри навчального року.

Батьки повноцінні учасники освітнього процесу
Учні потребують їхньої підтримки під час навчання. Результати міжнародного дослідження PISA показують, що ті діти, яких підтримують батьки, мають кращі результати навчання.

Також в умовах карантину важливо технічно допомогти дітям отримувати знання.

Скасовано ДПА у 4 та 9 класах, випускні вечори, усі заходи масового скупчення людей, особливо дітей!!!

IV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів скасовано у 2019/2020 навчальному році через карантин.

Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН перенесено на 4-9 листопада 2020 року.

ЗНО відбудеться за будь-яких обставин! - запевнила міністр.

 Додаткову інформацію можна знайти на сайті МОН